Nieuws

IKV Kwartaal Update - ‘We zijn er voor gezellig netwerken én belangenbehartiging.’

Aan het woord is Hewi Hoogendijk, voorzitter IKV:

'Natuurlijk zie ik u allen bij de activiteiten die IKV organiseert. Maar het lukt nooit om u daar allemaal te spreken. Daarom sturen we vanaf nu elk kwartaal de IKV Kwartaal Update. Zodat we als IKV meer betrokken zijn en kunnen vertellen waar we mee bezig zijn. U kunt ook “terugpraten”, want in elke editie van Kwartaal Update beantwoord ik één van uw vragen. Hebt u een vraag, opmerking of suggestie voor mij of de andere bestuursleden, leg ze voor via communicatie@ikv.nu.' 

'Binnen het IKV-bestuur zijn de taken en onderwerpen verdeeld in portefeuilles, zoals Infrastructuur en Ruimtelijke ordening, Activiteiten en Dochterverenigingen. Omdat de portefeuillehouders het beste kunnen vertellen wat er speelt binnen hun onderwerp, ontvangt u voortaan ook van ieder van hen een jaarlijkse update. U kunt zich dus verheugen op een regelmatige stroom van IKV-updates.' 

Interessant jaar
'2018 is een bijzonder jaar voor IKV. We bestaan 55 jaar en daar besteden we op verschillende manieren aandacht aan. Denk aan het jubileumboek, nieuwe activiteiten zoals het Blind Breakfast en eind november ons symposium Roadmap Next Economy. Daarover straks meer. Ook voor mij persoonlijk is het een levendig jaar. Rook Groep Vastgoedonderhoud en Holland Werkt, waaraan ik leiding geef, gaan sinds dit jaar namelijk voor het eerst zonder partners, alleen als eigenaar verder. Drukke tijden, maar wel interessant!'  

Hoekse Lijn en Unilever-pand
'Ik krijg vaak de vraag: "Wat doen jullie rondom de Hoekse Lijn?". Bij IKV zijn we daar veel mee bezig, maar we krijgen er niet veel grip op. Ook de lokale overheid lukt dat nauwelijks. Maar we doen alles wat wél mogelijk is, zoals goed op de hoogte blijven van de ontwikkelingen, nadenken over het bereikbaar houden van ondernemers en oplossingen bedenken voor de zogenaamde ‘last mile’. We benaderen het positief, om straks zoveel mogelijk plezier te beleven aan de Hoekse Lijn.
Onze aandacht gaat ook uit naar het Unilever-pand bij de Deltaweg. We hebben de gemeente diverse keren gevraagd wat daarmee gaat gebeuren, maar helaas laten ze er niet veel over los. Ontzettend jammer, want namens alle ondernemers in Vlaardingen wil IKV graag meedenken over het nieuwe bestemmingsplan. We houden u op de hoogte!' 

IKV Symposium Roadmap Next Economy
'Op 29 november organiseren we het gratis symposium Roadmap Next Economy. Al onze leden en andere ondernemers uit de regio die meer willen weten over de economische en maatschappelijke ontwikkelingen in onze regio zijn van harte welkom. Het symposium vindt plaats in de Stadsgehoorzaal Vlaardingen. U kunt zich laten inspireren door keynote speaker Jan Rotmans, hoogleraar transitiekunde en duurzaamheid aan de Erasmus Universiteit. Verder zijn er interessante workshops, Annette van Soest van BNR is de dagvoorzitter en natuurlijk is het een ideaal moment voor gezelligheid en netwerken.' 

Sterke vuist
'Tenslotte wil ik graag nog eens benadrukken waar IKV eigenlijk voor staat. Dat is tweeledig: aan de ene kant bieden we gezelligheid onder elkaar, en zijn we een netwerkplatform voor onze leden. Aan de andere kant maken we ons als belangenbehartiger sterk voor uw belangen en die van andere ondernemers uit de regio. Daarvoor hebben we contact met overheden, gemeenten, maatschappelijke organisaties en andere strategische partners. Hoe meer leden IKV vertegenwoordigt, hoe sterker de vuist die we kunnen maken. Dus blijft u ook actief meehelpen leden te werven? Bedankt!' 


IKV stuurt haar leden elk kwartaal IKV Kwartaal Update, waarin voorzitter Hewi Hoogendijk vertelt waarmee IKV zoal bezig is. In elke editie beantwoordt Hewi één van uw vragen of suggesties. Leg ze voor via communicatie@ikv.nu.

Volg IKV op Social Media